Mobiel gebruik internet groeit hard
Een onderzoek van de OMI, een samenwerking van ruim 30 mediapartijen en andere content aanbieders, mobiele operators en technische dienstverleners, laat zien dat mobiel internet enorm hard groeit. Die groei kan verklaard worden door:
- Toestellen worden geavanceerder en hebben een snelle verbinding: de ‘gebruikservaring’
wordt sterk verbeterd; - Door de opkomst van ‘flat fee’ dataabonnementen zijn (hoge) kosten steeds minder een probleem;
- Portalen van mobiele operators zijn niet meer noodzakelijk als startpunt voor het bezoeken van mobiele sites. Zoekmachines helpen bij het vinden van de juiste content.
OMI2 schat dat er momenteel circa 1,6 miljoen actieve gebruikers zijn die (minimaal één keer per maand) het mobiele Internet opgaan. In absolute termen is dit aantal in vergelijking met het vaste Internet nog bescheiden, maar de early-adaptors fase is inmiddels ver voorbij.
Het onderzoek (pdf) bevat nuttige tips en webadressen voor iedere uitgever die met mobiele content aan de slag wil.